Hračky

Prodejna hraček v Desné  nikdy nebyla, alespoň kam sahá má paměť. V roce 1991 se mi naskytla možnost pronájmu skladových prostor prodejny Mix Textil majitelů paní Bláhové a pana Šilhána. Jelikož jsem vyučen v oboru Drobného zboží, kam tento sortiment patří spolu s papírnictvím a sportem, bylo jasné co, s prostorem skladu podniknu. S úvěrem od České spořitelny a ručením tehdejší firmy Desenské sklárny, zastoupené osobou pana ing. Hlůžeho, jsem se vrhl s trochou mladické nerozvážnosti do podnikání. Byl to v Desné nový sortiment, což lidé přijali velmi pozitivně. Svědčí o tom i to, že jsme tu dodnes. V minulém roce došlo k přemístění prodejny do prostor textilu, s čímž jsem velmi dlouho váhal, a myslím, že to nebyl krok k lepšímu vzhledu prodejny, ale jednalo se čistě o ekonomické opatření a reakci na současnou ekonomickou krizi.

Prodáváme široký sortiment hraček, především bohužel asijského původu. Vzhledem k tomuto faktu dbáme na značení a certifikaci tohoto zboží, aby se na náš pult nedostaly hračky zdravotně závadné. Z českých hraček jsou u nás zastoupeny firmy jako Dino, Lena, Chemoplast, Směr a pár drobných výrobců, kteří se na tomto trhu udrželi. Asi před dvěma lety jsme začali prodávat i sortiment od firmy LEGO.

Kapitola sama o sobě jsou hračky z televizních reklam.Dlouhý čas jsem váhal, zda toto zboží zařadit do naší nabídky. Zboží je předražené a dětský zákazník zpracován televizní reklamou jakožto nejslabší a nejbezbrannější zákazník trpí. Reklama má ohromnou sílu a rodiče na tyto artilky mají čím dál míň peněz. Určitě by stálo za zamyšlení omezit reklamní bloky v dětských pořadech a nebo vždy v reklamě uvádět doporučené ceny, aby rodiče hned v zárodku děti usměrňovali. Předejde se tak zklamáním dětí, rodičů a prarodičů jako např. v roce 2011, kdy dětskou reklamu ovládli koníci, kteří stáli bez desetikoruny 10 000 kč.

Je těžké obstát v konkurenci velkých hračkáren a e-shopů a o to víc jsme rádi, že si k nám nacházíte cestu a oceňujete osobní přístup obsluhy a opět se k nám vracíte, a to dlouhých 22 let. Naši první dětští zákazníci k nám chodí už se svými dětmi a přál bych si, aby  i děti těchto dětí našly v Krkonošské č.456 v Desné prodejnu hraček i za dalších 22 let.